Bystřická letní flétna 2019

Začátek akce:
11. 8.
2019
Od:
17:00
Konec akce:
17. 8.
2019
Do:
12:00

Pro mladé hudebníky se stalo tradicí každoročně o letních prázdninách přijíždět do Bystřice pod Hostýnem nejen kvůli jejím krásám jako města, ale i za hudebními zážitky. Jsou to většinou žáci základních uměleckých škol, jejich učitelé, ale i dospělí z celé republiky.

Tento kurz je určen k prohloubení hudebních znalostí a dovedností ve hře na příčnou nebo zobcovou flétnu. Je veden 4 zkušenými lektory z řad pedagogů konzervatoří. U zrodu kurzů stál Jiří Bystroň z ostravské konzervatoře a Tereza Vondráková (dříve Hlavizňová), která prošla jeho flétnovou třídou.

Kurzy probíhají v prostorách ZUŠ Bystřice pod Hostýnem, kde je hudební sál využíván k ranní hudební rozcvičce, ve třídách se běžně učí nebo cvičí na nástroj (každý účastník absolvuje 3 hodiny s lektorem), v ateliérech výtvarného oboru se můžou frekventanti odreagovat u výtvarných aktivit nebo si vyslechnout přednášku a každý večer se všichni scházíme v hudebním sále bystřického zámku na koncertě lektora nebo jeho hostů.

Celý kurz končí závěrečným slavnostním koncertem účastníků, který je také hojně navštíven rodiči. Ti si do Bystřice přijíždějí pro své ratolesti naplněné novými hudebními zážitky a plné chutě do dalšího studia hry na flétnu. Někteří se do Bystřice vrací vícekrát; máme i takové, kteří letos přijeli počtvrté a za rok se na ně podle jejich slov můžeme těšit znovu.

Plakát s podrobným seznamem koncertů ke stažení zde plakát s koncerty BLF 2019

Sál v ZUŠ Bystřice pod Hostýnem - Masarykovo náměstí 133, Bystřice pod Hostýnem 76861
Copyright © 2021 Základní umělecká škola Bystřice pod Hostýnem
Webové stránky vytvořil TK Design - www.tkdesign.cz
Skip to content