Fotogalerie

Výtvarný obor

 • Děkujeme

  Autor: Alena Bártová Datum: 23.9.2022
  Moc děkujeme firmě TON https://www.ton.eu/cz/ za velkorysý sponzorský dar naší škole v podobě 15 nádherných židlí. Židle jsou umístěny ve třídách jako odkaz na významnou osobnost Michaela Thoneta.
  Více...

 • Návštěva žáků VO – Dřevosochání

  Kategorie:
  Autor: Alena Bártová Datum: 23.9.2022
  Žáci výtvarného oboru školy navštívili Bystřické dřevosochání, které pořádá SŠNO. Poutavý výklad Pavla Blažka a praktické ukázky práce je velmi zaujaly. Pokud chcete vidět výsledek setkání dřevosochařů, přijďte v pátek 23. 9. 2022 ve 13 hodin do Mlýnské ulice. Jistě nebudete zklamáni.
  Více...

 • Na paloučku_výtvarné a hudební hry pro děti z MŠ

  Autor: Alena Bártová Datum: 18.4.2022
  Po dlouhých dvou letech se uskutečnily dílny pro děti z mateřských škol. Všichni si společné muzicírování, zpěv a míchání barev užili s velkou radostí. Těšíme se na pokračování na konci dubna 2022, kdy se dostane na další děti z mateřských škol.
  Více...

 • ZUŠ Bystřice p. H. v zahradnictví Stella Holešov

  Autor: Alena Bártová Datum: 5.4.2022
  O víkendu na konci března proběhla v zahradnictví Stella v Holešově výstava nejen zahradnická, ale také zahradnicko-architektonická. Celý víkend zakončilo několik krásných hudebních vystoupení žáků ZUŠ Bystřice po Hostýnem. Kdo jste byli, jistě nám dáte za pravdu.
  Více...

 • Restaurování maleb a rámů strarých obrazů

  Kategorie:
  Autor: Alena Bártová Datum: 31.1.2022
  V úterý 25. ledna 2022 proběhl ve škole Projektový den s kurátorkou Městského muzea Bystřice pod Hostýnem – paní Marií Heczko. Dozvěděli jsme se, jak se restaurují rámy starých obrazů, jak se restaurují staré malby, co všechno obnáší práce restaurátora. Sami jsme měli možnost si vyzkoušet, kolik je potřeba trpělivosti a zručnosti při práci. Vyprávění […]
  Více...

 • Výlet žáků výtvarného oboru

  Kategorie:
  Autor: Alena Bártová Datum: 10.12.2021
  Vzpomínáme na krásný výlet žáků výtvarného oboru do skláren Květná, na Střední uměleckoprůmyslovou školu do Uherského Hradiště a do KOVOZOO ve Starém Městě. Děti zjistily, kolik sklářů pracuje na jedné skleničce, než ji dají chládnout do pece, naučily se vykovat si vlastnoručně hřebík s kovářem a prošly si celou krásnou budovu UMPRUM, kde dříve působil […]
  Více...

 • Výlet ZUŠ do firmy Petrof v Hradci Králové

  Autor: Alena Bártová Datum: 3.12.2021
  Na začátku listopadu 2021 se vydalo téměř 40 žáků. jejich rodičů a učitelů školy do Hradce Králové. Po 3,5 hodinové cestě autobusem nás vřele přivítali ve firmě Petrof, kde nás zkušení průvodci zasvětili do výroby klavírů a křídel v rodinné firmě, kterou založil Antonín Petrof. Navštívili jsme také muzeum klavírů, kde byla vzácná příležitost zahrát […]
  Více...

 • Výlet žáků výtvarného oboru na Helfštýn

  Kategorie:
  Autor: Alena Bártová Datum: 8.11.2021
  V říjnu proběhl výlet žáků výtvarného oboru na Helfštýn. Byli seznámeni s historií místa, mohli si prohlédnout velmi zdařilou rekonstrukci starého paláce, umělecký kovář a kastelán v jedné osobě nám ukázal, jak se pracuje v kovárně a nakonec žáci nakreslili krásné kresby, které máte možnost vidět ve vestibulu školy.
  Více...

 • Inspirace výstavou obrazů Františka Ondrúška

  Kategorie:
  Autor: Alena Bártová Datum: 22.9.2021
  Ve výstavních sálech bystřickém zámku právě probíhá výstava ke 160. výročí narození významného malíře Františka Ondrúška. Žáci výtvarného oboru naší školy výstavu navštěvují a inspirují se krásnými portréty. Z jejich kreseb bude v předsálí instalována výstava – takže se máte na co těšit. Proto neváhejte a od úterý 28. září 2021 výstavu určitě navštivte. Jistě […]
  Více...

 • Vernisáž výstavy obrazů Františka Ondrúška

  Autor: Alena Bártová Datum: 16.9.2021
  Naše kolegyně Vendula Galdová s houslistou Prokopem Chvatíkem ze třídy Jana Nedomy se postarali o krásný hudební doprovod vernisáže, která proběhla v pátek 10. září 2021 ve slavnostním sále bystřického zámku. Výstava ke 160. výročí narození bystřického malíře Františka Ondrúška se velmi vydařila a určitě neuděláte chybu, když ji navštívíte.
  Více...

Kontakty

tel.: +420 573 380 372
e-mail: zusbph@volny.cz

Adresa

Základní umělecká škola Bystřice pod Hostýnem
Masarykovo nám. 133
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Mapa

Napište nám

  Jméno *

  Email *

  Předmět

  Zpráva

  Chci odebírat novinky

  Chcete-li odebírat novinky, jednoduše přidejte svůj e-mail níže a přihlašte se k odběru.Po odeslání ještě obdržíte potvrzující e-mail, který musíte odsouhlasit!

  Přidejte se k nám