NEŽ ROZKVETOU SNĚŽENKY - dílna pro děti z mateřských škol 23. a 24. února 216

Rok: 2016, Obor: Hudební obor,Literárně-dramatický obor

Zima si letos s námi hraje. Sníh střídá déšť, bílé závěje přes noc nahradí květy sněženek. Sáňkování venku bylo málo, a tak ZUŠ pozvala na zimní radovánky předškoláky z mateřských škol do svého sálu. Tam vypukla pravá zima, kde „Sněží, sněží, mráz kolem běží, fouká, fouká, bílá je louka“. Stavěli se sněhuláci, dala se pohladit srnečka u krmelce a vše ještě doprovázela zvířecí kapela. Kočka hrála na příčnou flétnu, pes na trubku, kozel na tubu a kocour na buben a činely. Nevěříte? To vše bylo k vidění na Workshopu, který přichystaly na konci února paní učitelky Lenka Češková, Jiřina Vrbecká a Martina Studená.

 

Už čtvrtým rokem připravují zábavné dílny, kde se propojuje výtvarné a hudební hry. Malí posluchači jsou aktivně zapojováni do celého programu. Nejen, že slyší a vidí různé hudební nástroje, na některé si mohou dokonce zahrát. Společně si zazpívají. Děj písní ztvárňují pohybem a zároveň vše hned malířsky zaznamenávají na připravený arch papíru. Tentokrát byl program na téma „Než vykvetou sněženky“. Písničky, směřující od zimy až k jaru, doprovázely obrázky Josefa Lady. Byly promítány na stěnu a děti do nich mohly vstupovat.

 

Pečlivě připravený program je vždy živý, zábavný a plný změn. Hodina uteče jako voda a nikomu se nechce odcházet. Máme štěstí!  Tým šikovných organizátorek připravuje pro nás další překvapení již na konec dubna.

Copyright © 2021 Základní umělecká škola Bystřice pod Hostýnem
Webové stránky vytvořil TK Design - www.tkdesign.cz
Skip to content