NEŽ ROZKVETOU SNĚŽENKY – dílna pro děti z mateřských škol 23. a 24. února 216

Kategorie: , Autor: Alena Bártová Datum: 29.2.2016

Zima si letos s námi hraje. Sníh střídá déšť, bílé závěje přes noc nahradí květy sněženek. Sáňkování venku bylo málo, a tak ZUŠ pozvala na zimní radovánky předškoláky z mateřských škol do svého sálu. Tam vypukla pravá zima, kde „Sněží, sněží, mráz kolem běží, fouká, fouká, bílá je louka“. Stavěli se sněhuláci, dala se pohladit srnečka u krmelce a vše ještě doprovázela zvířecí kapela. Kočka hrála na příčnou flétnu, pes na trubku, kozel na tubu a kocour na buben a činely. Nevěříte? To vše bylo k vidění na Workshopu, který přichystaly na konci února paní učitelky Lenka Češková, Jiřina Vrbecká a Martina Studená.

Už čtvrtým rokem připravují zábavné dílny, kde se propojuje výtvarné a hudební hry. Malí posluchači jsou aktivně zapojováni do celého programu. Nejen, že slyší a vidí různé hudební nástroje, na některé si mohou dokonce zahrát. Společně si zazpívají. Děj písní ztvárňují pohybem a zároveň vše hned malířsky zaznamenávají na připravený arch papíru. Tentokrát byl program na téma „Než vykvetou sněženky“. Písničky, směřující od zimy až k jaru, doprovázely obrázky Josefa Lady. Byly promítány na stěnu a děti do nich mohly vstupovat.

Pečlivě připravený program je vždy živý, zábavný a plný změn. Hodina uteče jako voda a nikomu se nechce odcházet. Máme štěstí!  Tým šikovných organizátorek připravuje pro nás další překvapení již na konec dubna.


 • Bystřická letní flétna
 • ZKOLA
 • Asociace ZUŠ
 • Zlínský kraj
 • Bystřice pod Hostýnem
 • ZUŠ Open
 • ZUŠka? ZUŠka!
 • Generátor nástrojů povinné publicity evropských strukturálních a investičních fondů

Kontakty

tel.: +420 573 380 372
e-mail: zusbph@volny.cz

Adresa

Základní umělecká škola Bystřice pod Hostýnem
Masarykovo nám. 133
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Mapa

Napište nám

  Jméno *

  Email *

  Předmět

  Zpráva

  Chci odebírat novinky

  Chcete-li odebírat novinky, jednoduše přidejte svůj e-mail níže a přihlašte se k odběru.Po odeslání ještě obdržíte potvrzující e-mail, který musíte odsouhlasit!

  Přidejte se k nám