Klávesy

Stručná charakteristika ŠVP

Délka studia: 7 let

Fotografie z výuky:

Kdo učí

 • Mgr. Marcela Buchmannová  učí: hru na klávesy, sólový zpěv a hudební nauku na pobočce ZUŠ v Loukově

  o učiteli:

  1989 – 1990

  Gymnázium Jakuba Škody, Přerov

  1990 – 1997
  Janáčkova konzervatoř Ostrava, sólový zpěv

  1997 – 2003
  Hudební výchova a sólový zpěv pro střední školy
  Pedagogická fakulta Univerzity Palackého, Olomouc

  e-mail: buchmannova@zusbph.cz


 • Mgr. Jan Kotas  učí: hru na klávesy, kontrabas, violoncello, vede pěvecký sbor

  o učiteli:

  Po absolvování tehdejší LŠU v Holešově (kontrabas, zpěv, klavír) studoval kontrabas u prof. M. Gajdoše na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži (1992).
  Souběžně se soukromě věnoval hře na varhany a především dirigování sboru. Při studiu na konzervatoři i na Teol. fakultě UP v Olomouci vedl smíšené vokální sbory (Olomouc 1993-1998) a gregoriánskou scholu (Praha 1992-1993) a byl varhaníkem v několika pražských chrámech a v Olomouci u sv. Michaela
  Zúčastnil se několika interpretačních kurzů a seminářů liturgické hudby a gregoriánského chorálu (Dr. J. Orel – Praha 1992-1993, P. Eben – Olomouc 1992, Dr. J.B. Göschl OSB – Bratislava 1993). V současnosti je také  výpomocným varhaníkem v Holešově a na Sv. Hostýně, sbormistrem Holešovského chrámového sboru, Latinské scholy Beati Cantores a jedním ze zakládajících členů Holešovského komorního orchestru.

  e-mail: kotas@zusbph.cz


 • Miroslava Buchtová DiS.

  v současnosti na mateřské dovolené

  učí: hru na klávesy, sólový zpěv

  o učiteli:

  2006 – 2008 Církevní konzervatoř Opava Studijní obor: Sólový zpěv

  2002 – 2006 Církevní střední varhanická škola (Opava) Studijní obor: Sólový zpěv

  1997 –  2001 Střední pedagogická škola (Přerov) Studijní obor: speciální a mimoškolní pedagogika

  V mateřské školce jsem chodila do tanečního kroužku. Od základní školy jsem chodila  do „hudebky“ nejprve na zobcovou flétnu, kytaru a  na střední škole jsem  začala chodit do sólového zpěvu. Na základní škole v Dřevohosticích jsem chodila do sboru a školu jsem reprezentovala na různých soutěžích a akcích pořádané školou či obcí.

  Po ukončení školy jsem nastoupila na Základní uměleckou školu do Bystřice pod Hostýnem, kde jsem se po mateřské dovolené ráda vrátila. Současně vedu hudební kroužek pod Základní školou v Dřevohosticích, který je u dětí velmi oblíbený.

  e-mail: buchtova@zusbph.cz


 • Mgr. Lenka Češková  učí: hru na klávesy, hudební nauku

  o učiteli:

  Lidová škola umění v Bystřici pod Hostýnem  – studium hry na klavír u Jaroslavy Navrátilové

  Střední pedagogická škola v Kroměříži

  Masarykova univerzita v Brně – Pedagogická fakulta

  hudební výchova s pedagogikou volného času, specializace – speciální pedagogika

  e-mail: ceskova@zusbph.cz


 • Mgr. David Juga  učí: hru na klávesy

  o učiteli:

  David Juga absolvoval Konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži – hru na akordeon. Poté se věnoval studiu dějin výtvarného umění na Univerzitě Palackého v Olomouci. Kromě výuky hry na klávesy na naší škole, pedagogicky působí také na ZUŠ Hulín.

  e-mail: juga@zusbph.cz


 • BcA. Jaroslav Mikuš  učí: hru na klávesy, hru na tenor

  o učiteli:

   

  VŠ  JAMU Brno – Hra na Pozoun/Trombon + oblig. klavír

  SŠ Konzervatoř  P. J. Vejvanovského Kroměříž

  ZUŠ Bystřice pod Hostýnem – klavír, keyboard, housle, trombon, baskřídlovka, trubka, bicí, baskytara, zobcová flétna, dechový i taneční soubor.

   

  Pracovní zkušenosti

  • Výuka hudební výchovy, dětských souborů, hudebních nástrojů, komorní, lidové, taneční i jazzové hry
  • praxe – pozice učitel – a 2. st. keyboard, Recepce & Reflexe, přípravná HV, pěvecký soubor s doprovodem, dechový orchestr, taneční orchestr, komorní hra, Výuka a psaní not na PC
  • Arranže a úpravy všech hudebních žánrů a vlastní tvorba, oprava hudebních nástrojů.
  • Účinkování v komorních i symfonických orchestrech, bigbandu, tanečních a jazzových souborech, v lidových a jiných velkých i malých seskupeních, a jejich řízení.
  • Účast na několika studijních i pracovních pobytech v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Slovensku, Belgii, Portugalsku, Itálii, Francii a Holandsku.

  e-mail: mikus@zusbph.cz


 • MgA. Tereza Vondráková

  v současnosti na mateřské dovolené

  učí: hru na klávesy, příčnou a zobcovou flétnu

  o učiteli:

  Prvním hudebním krůčkům se naučila v základní umělecké škole ve svém rodném městě Bystřici pod Hostýnem, věnovala se hře na zobcovou a příčnou flétnu, klavír a violoncello. Následovala studia na Janáčkové konzervatoři v Ostravě ve třídě MgA. Jiřího Bystroně (příčná flétna). V roce 2008 se na Letní škole barokní hudby v Kelči poprvé setkala s barokní příčnou flétnou a zájem o ni dále rozvíjela na Akademii staré hudby v Brně u Thijse van Baarsela a Lucie Duškové. Pravidelně se účastnila interpretačních kurzů barokní hudby pod vedením špičkových hudebníků (Roberto Bando – Mexico, Nancy Hadden – USA, Peter Holtslag – NL, Julie Branná, Marek Štryncl, Petr Zeifart). Magisterská studia absolvovala v Krakowě ve třídě Prof. Petera Holtslaga, kde se věnovala kromě hry na barokní příčnou flétnu také zobcové flétně. Hru na tento nástroj dále studuje na Janáčkově konzervatoři u MgA. Jana Kvapila.

  Koncertuje u nás i v zahraničí, je členkou souborů zabývajících se interpretací staré hudby (Musica Apollonica, Czech Ensemble Baroque, Musica figuralis). V roce 2013 se zúčastnila interpretační soutěže v rámci Letní školy barokní hudby, umístila se na 2. místě a v následujícím roce sólově vystoupila s orchestrem Czech Ensemble Baroque na Znojemském hudebním festivalu. Jako sólistka také vystoupila s Janáčkovou filharmonií v Ostravě a Barokním orchestrem Amuz Kraków.

  Velkou radostí je pro ni práce s dětmi. Jako pedagog působila na ZUŠ Charlotty Masarykové v Praze, na ZUŠ v Uničově a v Bystřici pod Hostýnem.

  e-mail: vondrakova@zusbph.cz


 • Bystřická letní flétna
 • ZKOLA
 • Asociace ZUŠ
 • Zlínský kraj
 • Bystřice pod Hostýnem
 • ZUŠ Open
 • ZUŠka? ZUŠka!
 • Generátor nástrojů povinné publicity evropských strukturálních a investičních fondů

Kontakty

tel.: +420 573 380 372
e-mail: zusbph@volny.cz

Adresa

Základní umělecká škola Bystřice pod Hostýnem
Masarykovo nám. 133
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Mapa

Napište nám

  Jméno *

  Email *

  Předmět

  Zpráva

  Chci odebírat novinky

  Chcete-li odebírat novinky, jednoduše přidejte svůj e-mail níže a přihlašte se k odběru.Po odeslání ještě obdržíte potvrzující e-mail, který musíte odsouhlasit!

  Přidejte se k nám