Příčná flétna

Stručná charakteristika ŠVP

Délka studia: 4 roky

Fotografie z výuky:

Kdo učí

 • Mgr. art. Petra Bradáčová

  v současnosti na mateřské dovolené

  učí: hru na příčnou a zobcovou flétnu

  o učiteli:

  Od roku 1998 začala navštěvovat Základní uměleckou školu Harmonie Zlín ve hře na příčnou flétnu u Mgr. Jany Holáskové.  V roce 2003 složila talentové zkoušky na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě k Mgr. Marcele Šindelové.
  V pátém ročníku konzervatoře úspěšně složila přijímací zkoušky na fakultu umění Ostravské univerzity v Ostravě opět do flétnové třídy Mgr. M. Šindelové.  V roce 2011 dokončila bakalářské studium na Ostravské univerzitě v Ostravě a pokračovala na magisterském studiu ve hře na flétnu u Mgr.art. Dagmary Zsapkové na Vysoké škole múzických umení v Bratislavě. Roku 2013 dokončila magisterské vzdělání.

  Příležitostně vypomáhala ve filharmonii B. Martinů ve Zlíně (2009 – 2011). Pravidelně spolupracuje a klavíristou Luborem Horákem a od prosince 2012 také s Holešovským komorním orchestrem.
  V letech 2009 – 2012 vyučovala na ZUŠ B. Smetany v Karviné a v letech 2011 – 2015  na Slovácké ZUŠ v Uherském Hradišti. V současnosti vyučuje na Soukromé ZUŠ Slovácko v Uherském Hradišti, na ZUŠ Morava Zlín a ZUŠ v Bystřici pod Hostýnem.

  úspěchy:

  Po dobu studií na konzervatoři se zúčastnila několika soutěží, např.:
  – účast na Mezinárodní soutěži Concertino Praga 2004
  – Interní soutěž ve hře na dechové nástroje, Ostrava 2006- 1. cena
  – „6th International Contest Wind Instrument Jastrzebie Zdrój“ 2006- účast ve 2. kole
  – účast na výběrovém předkole Pražského Jara 2009

  Od roku 2010 je členkou Tria Amabile ve složení flétna, housle, klavír. S triem se zúčastnila soutěže „Karel Ditters z Dittersdorfu a jeho současníci“, Vidnava 2010 – 1. místo a cena laureáta soutěže.  Absolvovaly také mistrovské kurzy komorní hry u Prof. A. Lehmanna.


 • MgA. Magda Čáslavová  učí: hru na příčnou a zobcovou flétnu

  o učiteli:

  Rodačka z Bystřice pod Hostýnem,navštěvovala zdejší  Základní uměleckou školu v letech 1987-1995.

  Nejprve studovala zobcovou flétnu ve třídě p. uč. Aleny Muchové,později příčnou flétnu u Mgr. Jarmily Schuskové.

  Po studiu na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži v letech 1995-2001 ve třídě Mgr. Ludmily Mašlaňové, pokračovala ve studiu na Hudební akademii múzických umění v Praze,r. 2000 – 2005,u Prof. Jiřího Válka.

   

  Kurzy:

  -Mistrovské interpretační kurzy JAMU, Brno

  -Sommerakademie, Vídeň

  Interpretační spolupráce:

  -Se skladatelským sdružením Konvergence, Praha 2000 – 2006

  -S dechovým kvintetem Juventus a Kühnovým dětským pěveckým sborem, Praha, New York

  -Nahrávky pro Český rozhlas, Českou televizi

  Pedagogická činnost:

  -ZUŠ Kojetín, 1999 – 2002

  -ZUŠ Benešov u Prahy, 2002 – 2006

  -ZUŠ Bystřice pod Hostýnem 2008 – dosud.

  úspěchy:

  Účast v soutěžích:

  -Soutěžní přehlídka posluchačů Konzervatoří ČR, Ostrava 1997

  -Concertino Praga, 1997 – 1998, 2.místo

  -Talent roku, 1999, 2000

  -Pražské jaro, 2000


 • Mgr. Jarmila Schusková  učí: hru na příčnou a zobcovou flétnu

  o učiteli:

  Po ukončení LŠU v rodné Bystřici vystudovala kroměřížskou konzervatoř. Po jejím absolvování pokračovala ve studiu hry na flétnu na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Zpočátku vyučovala v Bystřici, v Přerově, v Krnově. Pro své náboženské přesvědčení nemohla v letech 1976-82 vyučovat a pracovala tedy jako dělnice v Brněnských papírnách. Od roku 1991 se stala opět učitelkou naší školy.

   

  Žáci z flétnové třídy J. Schuskové jsou také velice úspěšní na soutěžích v sólové nebo komorní hře. Mnohokrát se dostali do ústředních kol a získali nejvyšší ocenění.

  úspěchy:

  Jarmila Schusková má dlouhodobé výsledky ve své flétnové třídě. Desítky absolventů získaly pod jejím vedením dobré základy hry na flétnu a tak obohatili uměním život sobě i jiným. Kromě nich připravila ke studiu na konzervatoři 8 žáků. Z těch se později stali také pedagogové. Vyučují na ZUŠ nebo konzervatořích v Brně a v Kroměříži. Je svým žákům vždy velkou inspirací a i když se nerozhodnou pro studium flétny, dále pokračují ve hře při studiu na střední nebo vysoké škole.


 • Petra Smílková DiS.  o učiteli:

  V letech 2004 – 2010  Janáčkova konzervatoř v Ostravě včetně navazujícího studia, obor příčná flétna ve třídě prof. Mgr. Marcely Šindelové, účast na soutěžích v sólové a komorní hře.

  Od roku 2008 učitelka v ZUŠ Bystřice pod Hostýnem v oboru zobcová  a příčná flétna, od roku 2015 vyučuje příčnou a zobcovou flétnu i v ZUŠ Kojetín.

  – účast na kurzech: Letní flétny prof. Františka Malotína, Metodika hry na dřevěné nástroje, Moderní pojetí hry na příčnou flétnu, Kurzy zobcové flétny Jana Kvapila, Bystřická letní flétna

  – účinkování na Chrámových koncertech, koncertech učitelů a příležitostných akcích


 • MgA. Tereza Vondráková

  v současnosti na mateřské dovolené

  učí: hru na příčnou a zobcovou flétnu

  o učiteli:

  Prvním hudebním krůčkům se naučila v základní umělecké škole ve svém rodném městě Bystřici pod Hostýnem, věnovala se hře na zobcovou a příčnou flétnu, klavír a violoncello. Následovala studia na Janáčkové konzervatoři v Ostravě ve třídě MgA. Jiřího Bystroně (příčná flétna). V roce 2008 se na Letní škole barokní hudby v Kelči poprvé setkala s barokní příčnou flétnou a zájem o ni dále rozvíjela na Akademii staré hudby v Brně u Thijse van Baarsela a Lucie Duškové. Pravidelně se účastnila interpretačních kurzů barokní hudby pod vedením špičkových hudebníků (Roberto Bando – Mexico, Nancy Hadden – USA, Peter Holtslag – NL, Julie Branná, Marek Štryncl, Petr Zeifart). Magisterská studia absolvovala v Krakowě ve třídě Prof. Petera Holtslaga, kde se věnovala kromě hry na barokní příčnou flétnu také zobcové flétně. Hru na tento nástroj dále studuje na Janáčkově konzervatoři u MgA. Jana Kvapila.

  Koncertuje u nás i v zahraničí, je členkou souborů zabývajících se interpretací staré hudby (Musica Apollonica, Czech Ensemble Baroque, Musica figuralis).

  Velkou radostí je pro ni práce s dětmi. Jako pedagog působila na ZUŠ Charlotty Masarykové v Praze, na ZUŠ v Uničově a v Bystřici pod Hostýnem.

  úspěchy:

  V roce 2013 se zúčastnila interpretační soutěže v rámci Letní školy barokní hudby, umístila se na 2. místě a v následujícím roce sólově vystoupila s orchestrem Czech Ensemble Baroque na Znojemském hudebním festivalu. Jako sólistka také vystoupila s Janáčkovou filharmonií v Ostravě a Barokním orchestrem Amuz Kraków.


 • Bystřická letní flétna
 • ZKOLA
 • Asociace ZUŠ
 • Zlínský kraj
 • Bystřice pod Hostýnem
 • ZUŠ Open
 • ZUŠka? ZUŠka!
 • Generátor nástrojů povinné publicity evropských strukturálních a investičních fondů

Kontakty

tel.: +420 573 380 372
e-mail: zusbph@volny.cz

Adresa

Základní umělecká škola Bystřice pod Hostýnem
Masarykovo nám. 133
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Mapa

Napište nám

  Jméno *

  Email *

  Předmět

  Zpráva

  Chci odebírat novinky

  Chcete-li odebírat novinky, jednoduše přidejte svůj e-mail níže a přihlašte se k odběru.Po odeslání ještě obdržíte potvrzující e-mail, který musíte odsouhlasit!

  Přidejte se k nám