Varhany

Stručná charakteristika ŠVP

Délka studia: 7 let

Fotografie z výuky:

Kdo učí

 • MgA. Ester Moravetzová  učí: hru na varhany a klavír

  o učiteli:

  studovala obor hra na varhany na Církevní konzervatoři v Kroměříži u prof. Ireny Chřibkové a na Konzervatoři v Praze u prof. Jana Hory, kde v roce 1997 absolvovala. V Praze též studovala dva roky povinný klavír u Mgr. Ludmily Šimkové – dlouholeté pedagožky a autorky Klavírní prvouky a nadšené překladatelky různých vědeckých prací zabývajících se výukou mladého pianisty.

  Je také absolventkou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kde studovala u doc. Kamily Klugarové a u prof. Karla Pokory (varhanní improvizace), zakladatele varhanního oddělení Konzervatoře Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži. Během svého studia v Brně pobývala tři semestry na Hochschule der Künste v Berlíně, kde vyučoval hru na varhany prof. Leo van Doeselaar, světově známý varhaník z Concertgebouw v Amsterodamu. Za studií se pravidelně účastnila řady mezinárodních interpretačních kurzů.  Od roku 2001 působí jako profesorka hry na varhany na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Od roku 2009 vyučuje též hru na klavír, varhany a korepetuje na Základní umělecké škole v Bystřici pod Hostýnem. V Českobratrské církvi evangelické se angažuje v oblasti vzdělávání církevních varhaníků a působí na Semináři církevní hudby Evangelické akademie. Se svým manželem Ladislavem Moravetzem, celocírkevním kantorem ČCE, spolupracuje na pravidelných letních interpretačních varhanních kurzech, na různých církevně-hudebních projektech (nahrávky CD, duchovní koncerty, hudební nešpory), a zúčastňuje se každoročních zasedání Evropské konference pro evangelickou církevní hudbu. Vedle pedagogické práce se věnuje i koncertní činnosti doma i v zahraničí.

  e-mail: moravetzova@zusbph.cz


 • Bystřická letní flétna
 • ZKOLA
 • Asociace ZUŠ
 • Zlínský kraj
 • Bystřice pod Hostýnem
 • ZUŠ Open
 • ZUŠka? ZUŠka!
 • Generátor nástrojů povinné publicity evropských strukturálních a investičních fondů

Kontakty

tel.: +420 573 380 372
e-mail: zusbph@volny.cz

Adresa

Základní umělecká škola Bystřice pod Hostýnem
Masarykovo nám. 133
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Mapa

Napište nám

  Jméno *

  Email *

  Předmět

  Zpráva

  Chci odebírat novinky

  Chcete-li odebírat novinky, jednoduše přidejte svůj e-mail níže a přihlašte se k odběru.Po odeslání ještě obdržíte potvrzující e-mail, který musíte odsouhlasit!

  Přidejte se k nám