Varhany

Stručná charakteristika ŠVP

Délka studia: 7 let

Fotografie z výuky:

Kdo učí

 • Mgr. Petr Hlavizňa  učí: hru na varhany a klávesy

  o učiteli:

  Petr Hlavizňa po  ukončení olomoucké ZUŠ  Žerotín absolvoval ostravskou konzervatoř ve hře na varhany. Poté vystudoval na brněnské filozofické fakultě hudební vědu. Od roku 1987 je učitelem klávesových nástrojů v ZUŠ Bystřice pod Hostýnem.


 • MgA. Ester Moravetzová  učí: hru na varhany a klavír

  o učiteli:

  studovala obor hra na varhany na Církevní konzervatoři v Kroměříži u prof. Ireny Chřibkové a na Konzervatoři v Praze u prof. Jana Hory, kde v roce 1997 absolvovala. V Praze též studovala dva roky povinný klavír u Mgr. Ludmily Šimkové – dlouholeté pedagožky a autorky Klavírní prvouky a nadšené překladatelky různých vědeckých prací zabývajících se výukou mladého pianisty.

  Je také absolventkou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kde studovala u doc. Kamily Klugarové a u prof. Karla Pokory (varhanní improvizace), zakladatele varhanního oddělení Konzervatoře Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži. Během svého studia v Brně pobývala tři semestry na Hochschule der Künste v Berlíně, kde vyučoval hru na varhany prof. Leo van Doeselaar, světově známý varhaník z Concertgebouw v Amsterodamu. Za studií se pravidelně účastnila řady mezinárodních interpretačních kurzů.  Od roku 2001 působí jako profesorka hry na varhany na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Od roku 2009 vyučuje též hru na klavír, varhany a korepetuje na Základní umělecké škole v Bystřici pod Hostýnem. V Českobratrské církvi evangelické se angažuje v oblasti vzdělávání církevních varhaníků a působí na Semináři církevní hudby Evangelické akademie. Se svým manželem Ladislavem Moravetzem, celocírkevním kantorem ČCE, spolupracuje na pravidelných letních interpretačních varhanních kurzech, na různých církevně-hudebních projektech (nahrávky CD, duchovní koncerty, hudební nešpory), a zúčastňuje se každoročních zasedání Evropské konference pro evangelickou církevní hudbu. Vedle pedagogické práce se věnuje i koncertní činnosti doma i v zahraničí.


 • Bystřická letní flétna
 • ZKOLA
 • Asociace ZUŠ
 • Zlínský kraj
 • Bystřice pod Hostýnem
 • ZUŠ Open
 • ZUŠka? ZUŠka!
 • Generátor nástrojů povinné publicity evropských strukturálních a investičních fondů

Kontakty

tel.: +420 573 380 372
e-mail: zusbph@volny.cz

Adresa

Základní umělecká škola Bystřice pod Hostýnem
Masarykovo nám. 133
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Mapa

Základní umělecká škola Bystřice pod Hostýnem
Masarykovo nám. 133
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Zobrazit větší mapu

Napište nám

Jméno *

Email *

Předmět

Zpráva

Chci odebírat novinky

Chcete-li odebírat novinky, jednoduše přidejte svůj e-mail níže a přihlašte se k odběru.Po odeslání ještě obdržíte potvrzující e-mail, který musíte odsouhlasit!

Přidejte se k nám